Pergoly


Dřevěná pergola je místem odpočinku. Vytváří zázemí pro chvíle trávené v zahradě, blízko přírodě i rodinnému domu. Je velmi příjemné sedět pod střechou pergoly a věnovat se svým oblíbeným činnostem za zvuku kapek jarního deště.

Dřevěnou pergolu můžeme umístit do prostoru zahrady nebo, pokud to umožní půdorys domu, ke stěně. Ideálním místem pro zastřešenou pergolu je plocha, která navazuje na interiér domu a je s ním propojena dveřmi. Takové místo se stane další místností Vašeho domu kterou můžete využívat ke grilování nebo posezení u krbu.

Pergoly vyrábíme z kvalitního hoblovaného smrkového řeziva, které před zpracováním brousíme a ošetříme postřikem proti hmyzu, dřevokazným houbám a plísním. Při spojování jednotlivých dřevěných dílů používáme klasické truhlářské metody, to znamená že nejsou pohledově viditelné žádné ocelové spojovací prvky. Stále oblíbenější jsou u zákazníků stavby z lepených hranolů, ty jsou složeny z více k sobě slepených dílů. Tyto hranoly jsou tvarově stálé a nevytvářejí praskliny. Povrchovou úpravu tvoří kvalitní tenkovrstvá lazura s možností výběru mnoha odstínů.

Technické řešení stavby:

Kotvení pergoly je provedeno do betonových patek nebo na stávající dlažbu. Dřevěné stojky se nasouvají na ocelové U profily nebo výškově stavitelné trny. Stavba je kompletně připravena z výroby včetně nátěru, montáž trvá podle velikosti 1-4 dny. Je-li pergola zastřešená, je zároveň řešen odvod dešťové vody vhodným okapovým systémem. Po estetickém doladění je stavba předána majiteli.

Co je třeba udělat pro úspěšnou realizaci Vaší dřevostavby?

  • Kontaktujte nás prostřednictvím poptávkového formuláře nebo telefonicky
  • V nejkratším možném termínu Vás navštívíme a společně stavbu posoudíme a zaměříme
  • Nabídneme Vám naše zkušenosti s podobnými stavbami, postřehy a doplňky
  • Vypracujeme cenový návrh podle osobně projednané specifikace stavby
  • Naši nabídku Vám vysvětlíme se všemi detaily a domluvíme si termín realizace
  • Úspěšně zrealizujeme a předáme celou stavbu